Felhívjuk a lakosság figyelmét, hogy a telekhatárukkal határos zöldterületek karbantartására szíveskedjen odafigyelni. Magánterületekről közterületekre (utakra) kilógó fák lombjai sok helyen akadályozzák a közlekedést. Több visszajelzés érkezett a Probio részéről, hogy a kukásautó sok helyen nehezen tud elhaladni a belógó fák ágai és a túlnőtt sövények miatt. Kérjük a lakosságot, hogy mindenki vizsgálja felül telekhatárán a növényzetet és a túllógó ágakat vágja le. A kialakult helyzetre való tekintettel az Önkormányzat is elkezdi a közterület felé túlnőtt fák gallyazását rendberakását. Továbbiakban felhívnánk az ingatlantulajdonosok figyelmét, hogy a jogszabályban foglaltak értelmében az útburkolat és a magánterület határai közötti zöld terület karbantartása az ott lakók kötelessége.
Önkormányzatunk a szóban forgó zöldterületek részét csak abban az esetben tartja karban, ha a telektulajdonos ezt önmagától nem tudja megvalósítani, és az adott zöldterület gondozására az Önkormányzat segítségét kéri.
Köszönjük a felelősségteljes közreműködést, településünk zöld környezetét tegyük számunkra még elfogadhatóbbá és szebbé. Az idelátogatóktól mindig elismerést kaptunk településünk szép környezete miatt, melyet eddig is közösen szépítettünk.
Legyen a jövőben is így, hogy büszkék lehessünk településünk környezetére, megjelenésére.
Vászoly, 2026. június 01.
Rózsahegyi Tibor sk.
polgármester
« Vissza
vaszoly.hu | Motor: WP | Sablon: Netstilus | Kinézet: K@tilla | Tartalom: vaszoly.hu
Felhívjuk a figyelmet, hogy az oldal „cookie”-kat (sütiket) használ. Fontos azonban tudni, hogy ezek semmilyen adatot nem tárolnak illetve küldenek az oldal látogatóiról vagy böngészési szokásairól, csak is az oldal használatát segítik. Weboldalunk használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába. Ha mégsem szeretné akkor az internetböngésző beállításainak megváltoztatásával a sütik küldése letiltható!
2000 - 2026 © Vászoly Hivatalos Honlapja